Doručenie do 48 hodín !

Ako sa starať o drevené hodinky?

 

Drevené hodinky sú veľmi populárne, a preto by bolo dobré vedieť, ako sa správne starať o drevené hodinky.

Kúpili ste si nové pánske drevené hodinky, chcete aby vám spoľahlivo slúžili. Existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste zachovali ich dokonalý vzhľad.

Mimo priemyselného použitia je najčastejším spôsobom ochrany dreva trenie v oleji. Správny olej nasiakne do pórov dreva, čím udržuje drevo silné a spomaľuje vstrebávanie vody, ktoré môže spôsobiť hnilobu. Pár vrstiev oleja môže chrániť drevo na roky, ale to závisí do značnej miery na kvalite oleja. V prípade, ak drevo olej rýchlo absorbuje, bolo drevo vysušené.

Drevené hodinky vyžaduje pravidelné čistenie pri používaní. Drevené hodinky sú odolní a ak sú správne udržiavané, vydržia celý život.

Starostlivosť o drevené hodinky olejom

Olej prenikne do vlákien dreva, kde pomáha odolávať absorpcii - ale je tiež polopriepustný, čo znamená, že umožní, aby drevo dýchalo (to je oveľa lepšie pre dlhú životnosť dreva a povrchovú úpravu). Ľahko sa aplikuje, ľahko sa udržiava a výsledný zdravý lesk bude esteticky veľmi dobre pôsobiť.

Udržiavanie vašich drevených hodiniek pred vysychaním je dôležitou súčasťou starostlivosti.

Suché drevo,  je svojou povahou savé. Takéto drevo sa môže nasiaknuť vodou, a to môže spôsobiť znehodnotenie hodiniek.

Udržiavanie povrchových vlákien nasýtených olejom pomáha regulovať prirodzenú fluktuáciu obsahu vlhkosti v dreve, minimalizuje pravdepodobnosť štiepenia a praskania a zároveň pomáha drevu stať sa odolnejším voči absorpcii.

Výber správneho oleja

Existuje mnoho dostupných olejov a produktov na ochranu dreva vhodných na domáce použitie. Postupujte podľa tohto rádu, aby ste vybrali ten najlepší pre vaše drevo.

Pre hodinky používame minerálny olej, alebo kokosový, orechový alebo mandľový olej. Vyhnite sa posledným, ak máte alergiu na orechy.

Zmiešajte  ½ čajovej lyžičky (2,5 ml) roztaveného včelieho vosku na šálku (240 ml) oleja pre ešte lepšiu ochranu.

Aplikujte svoj roztok - ponorte handričku do vašej zmesi a aplikujte ju na celé hodinky,

Utrite prebytočný olej. Utrite suchou handričkou zvyšný olej a je hotovo! Vaše hodinky budú vyzerať ako nové, a budú pripravené na to, aby vám ešte dlho slúžili.